تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1402 - 8:30
-

قانون‌گذارانِ قانون‌شکن!

بلیغات‌چی‌ها به جدولِ دور میدان‌ها یا درخت‌ها نیز رحم نکردند و علاوه بر دیوارهای خانۀ مردم، با نصب بی‌رویۀ پوستر در تمامِ این مناطق، چهرۀ شهر را به غایت نازیبا ساختند …

در روزِ اولِ تبلیغاتِ انتخاباتی، موجِ گستردۀ نصبِ پوسترها مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفت. در کمتر از چند ساعت در و دیوار شهر پر شد از تصویر و پوسترنامزدهای انتخابات مجلس!

تبلیغات‌چی‌ها به جدولِ دور میدان‌ها یا درخت‌ها نیز رحم نکردند و علاوه بر دیوارهای خانۀ مردم، با نصب بی‌رویۀ پوستر در تمامِ این مناطق، چهرۀ شهر را به غایت نازیبا ساختند! سرعت و حجمِ این نصبِ پوسترها به قدری زیاد بود که آدم حس می‌کند سبزوار «موردِ حملۀ پوستری» قرار گرفته است! گزارش‌های رسیده از دیگر شهرستان‌های حوزۀ انتخابیه هم حاکی از روایتی مشابه است!

تصاویرِ ارسالیِ مخاطبان حکایت از آن دارد که بیشترِ این بی‌قانونی‌ها مربوط به چند نامزدِ خاص هستند! به نظر می‌رسد بعضی از نامزدها به دلیلِ اینکه احساس کرده‌اند در میان افکار عمومی محبوبیت ندارند یا مورد بغض واقع شده‌اند، سعی می‌کنند با ایجادِ یک شورِ کاذب و نصب پوستر و شلوغ کردنِ ستادها، توهمِ قدرت در ذهنِ رأی‌دهندگان ایجاد کنند! وقتی یک نامزدِ مجلسِ قانون‌گذار، در چنین مسائل پیش‌وپا افتاده‌ای تا این حد به قانون بی‌اعتنا باشد، چه توقعی داریم وقتی به مجلس می‌رود تصمیم‌های مضر یا خطرناک نگیرد؟

افکار عمومی نسبت به دوره‌های پیشینِ انتخابات بسیار بیدارتر است، حتی نسلِ کهن‌سال نیز مستقیم یا غیرمستقیم، از طریقِ فضای مجازی از اخبار و تحلیل‌ها مطلع می‌شوند. امید داریم که با دقتِ نظر در این رفتارها و کنش‌ها، رأی‌دهندگان انتخاب‌های بهتری را برای حوزۀ انتخابیه انجام دهند.

در دوره‌های پیش هم، آنان‌که نامشان را حتی در بیابان‌ها و روی تانکرِ آب مزارع یا باغ‌ها یا روی هر دیوار آجری و گِلی با اسپری می‌نوشتند (و تا مدت‌ها سیمای شهر و حتی جاده‌های بین شهری را زشت کرده بودند) توسط انتخاب مردم به حاشیه رانده شدند، امید که چنین رویه‌های درستی، باز هم تکرار شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.